Na tegoroczne warsztaty zapraszamy w terminie 18-21 kwietnia 2024 r.
Zapraszamy wszystkich miłośników, sympatyków oraz przyszłych sygnalistów na XV Ogólnopolskie Warsztaty Sygnalistów Myśliwskich. Tegoroczne warsztaty odbędą się w przepięknym i zarazem tematycznym miejscu jakim jest Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów Antonin.
„Antonin jest to takie miejsca na ziemi, które bogowie obdarzyli szczególnymi względami, które przyciągają sławy, są natchnieniem dla artystów. Do takich miejsc należy Antonin, pięknie położony wśród lasów między Ostrzeszowem a Ostrowem, do którego chętnie ściągają miłośnicy muzyki, kultury, przyrody i spokoju. Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie to miejsce magiczne, do którego się powraca.
Historyczny charakter wnętrz pałacowych pozwala poczuć niezwykłą atmosferę panującą w dawnej siedzibie Księcia Antoniego Radziwiłła. Wystrój, muzyka Chopina i kunszt szefa pałacowej kuchni zapewniają ucztę dla ciała i dla ducha. Czas w Pałacu płynie powoli. Spacery alejkami pałacowego parku angielskiego – pośród mostków, strumyka i bogatej szaty roślinnej – przenoszą daleko od codzienności. Pałac i jego otoczenie są piękne o każdej porze roku. Warto się o tym przekonać.
Nocleg proponujemy w Pałacu w Antoninie lub w Pensjonacie Lido w pokojach 1, 2, 3 osobowych z węzłem sanitarnym, oraz z wyżywieniem. Warsztaty są przeznaczone dla każdej klasy zaawansowania – początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Warsztaty organizowane są przez Agnieszkę Rybicką, pod patronatem Klubu Sygnalistów Myśliwskich.
(Istnieje możliwość pobrania faktury za warsztaty)
Termin zapisu na warsztaty do 20 marca 2024 r.
Warunkiem potwierdzenia zapisu na warsztaty jest dokonanie wpłaty na konto organizatora. Koszt kursu, wyżywienia oraz noclegów zgodnie z kartą rezerwacji za zakwaterowanie z wyżywieniem. Należy wypełnić ankietę która zawiera niezbędne informację dotyczące zakwaterowania, wyżywienia oraz udziału w warsztatach.
W warsztatach wezmą udział wykładowcy – muzycy zawodowi grający na instrumentach dętych blaszanych, praktykujący muzycy. Na co dzień zajmują się nauką gry na rogach myśliwskich, trąbkach, puzonach i waltorni. To muzycy zawodowi którzy brali już udział w naszych warsztatach, jednym słowem doskonali fachowcy i sympatyczni ludzie.
- Kol. Robert Rzeźnik – trębacz członek zespołu ZMM DeLuxe
- Kol. Zbyszek Starosta – puzonista, od 2019 instruktor podczas warsztatów
- Kol. Józef Czerniak – wiceprzezs KSM, juror muzyki myśliwskiej, instruktor
- Kol. Agnieszka Rybicka
Celem warsztatów jest:
- rozpoczęcie nauki gry na rogach myśliwskich małych – pless, dużych par fors, oraz rogach es.
- doskonalenie umiejętności gry oraz podstawy muzyczne niezbędne do dalszego etapu gry na wszelkich rogach
- doskonalenie warsztatu muzycznego
- doskonalenie gry w zespole
- poszerzanie umiejętności pracy z nutami,
- praca w zespole jak radzić sobie z grupą (dla liderów, kierowników zespołów)
Zasady rekrutacji:
- Każdy chętny ma prawo wziąć udział w warsztatach po wstępnym wypełnieniu ankiety kwalifikującej. Każdy uczestnik opisuje w ankiecie potrzeby swojego rozwoju, cele, problemy…
- Każdy zakwalifikowany zostanie podczas pierwszego dnia warsztatów przesłuchany i przydzielony do grupy docelowej na zajęcia indywidualne oraz grupowe.
WIĘCEJ INFORMACJI: MUZYKA.MYSLIWSKA.PL