Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

XIX Pielgrzymka Myśliwych okręgu kaliskiego PZŁ do Świętego Józefa – HUBERTUS Kaliski

W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, w dniu 11 listopada, myśliwi wraz ze swoimi duszpasterzami prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa i swojego Patrona św. Huberta. Mszy Świętej przewodniczył ordynariusz kaliski, biskup Damian Bryl.

W uroczystości uczestniczyli, społeczność Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salwatorianów z Bagna i Wyższego Seminarium Duchownego ze Świdnicy, przedstawiciele Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych we Wrocławiu, pielgrzymi z parafii św. o. Pio z Poznania, młodzież z duszpasterstwa akademickiego przy parafii św. Stanisława Kostki z Płocka oraz pątnicy.

Po procesji z kwiatami pod Pomnik Świętego Jana Pawła II organizatorzy zaprosili wszystkich na myśliwski poczęstunek. Gdzie można było smakować wyroby z dziczyzny przygotowane przez Delikatesy ”KORONA” i niezawodne koło łowieckie „KUROPATWA” z Krotoszyna oraz grochówkę z kotła, ugotowaną przez myśliwych z Wielkopolskiej Izby Rolniczej powiat Jarocin. Pogoda wymarzona, oba stoiska były wręcz oblegane, niczego nie zabrakło. 

Oprawę muzyczną zapewnił wspaniały zespół sygnalistów „ECHO WANDY”, nadleśnictw Przedborów, Antonin i Kalisz.

Relacja jest też dostępna na stronie www.swietyjozef.kalisz.pl/ w dziale Aktualności.

Darzbór!
Marek Wielgosz

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp