Wystawa Koła Łowieckiego nr 1  „Sokół” w Wieruszowie na dożynkach w Galewicach 

Dwa głuszce, słonki, muflony … oraz kilkanaście innych, najciekawszych trofeów pozyskanych przez członków Koła Łowieckiego nr 1 „Sokół” w Wieruszowie w ciągu 75 lat jego istnienia znalazło się na wystawie przygotowanej z okazji jubileuszu założonego w 1947 roku koła. 

Wystawa zawierająca kilka medalionów, eksponatów drapieżników, a nawet egzemplarzy własnoręcznie wykonanych kilkadziesiąt lat temu – w czasach znacznie utrudnionego dostępu do amunicji – „brenek akacjowych”, została wyeksponowana 3 września 2022 r. przed domkiem myśliwskim w Kaskach na rodzinnym, jubileuszowym pikniku, a następnego dnia przeniesiona do stoiska myśliwskiego przygotowanego we współpracy z Kołem Łowieckim nr 2 „Orzeł” w Wieruszowie. 

Celem wystawienia stoiska kół łowieckich na gminnych dożynkach w Galewicach  było zapoznanie się społeczności lokalnej z kulturą myśliwską oraz myśliwymi polującymi na tym terenie. W ramach poczęstunku przygotowano także wyroby z dziczyzny. 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱